Ogólny Regulamin VII Mistrzostw Miasta i Gminy w piłce nożnej halowej 2019

1. Drużyny składają się z pięciu zawodników, w tym bramkarza. Zawodnicy zgłoszeni do danego zespołu nie mogą w trakcie turnieju przechodzić do innych zespołów, pod groźbą zweryfikowania wyniku spotkania walkowerem Dotyczy to także zawodników nie uczestniczących w turnieju, nie wpisanych do składu zespołu, przed pierwszym ich meczem. Żadni zawodnicy nie mogą być później dopisani. Każdy zespół posiada przedstawiciela drużyny osobę funkcyjną składają się z kierowników, czy menadżerów itp. którzy są odpowiedzialni za przygotowanie swoich zespołów do udziału w grze. Wszelkie uwagi i protesty drużyn składają przez te osoby.

2. W zawodach obowiązują stroje piłkarskie z czytelnymi numerami. Koszulki winny być kontrastujące z koszulkami przeciwnika. W sytuacji podobnych, lub takich samych kolorów, drużyna ustawiona na pierwszym miejscu zakłada znacznik. Obowiązuje obuwie tzw. miękkie, halowe.

3. Zawodnik biorący udział w zawodach gra na swoją odpowiedzialność. Zawodnik, który nie ukończył 16 lat musi mieć pisemną zgodę rodzica (-ców), bądź rodzic musi być obecny w trakcie gry swojego dziecka na hali, co jest równoznaczne ze zgodą na jego grę.

4. Obowiązują Przepisy w Futsal, oprócz niektórych zapisów, które są trudne do zastosowania w tego typu turniejach. Maksymalna ilość popełnionych fauli akumulowanych, bez konsekwencji, wynosi trzy. Czwarty skutkuje zarządzeniem rzutu wolnego bezpośredniego bez muru (przedłużony rzut karny).

5. Mecze trwają 12 minut, Mecze półfinałowe 1x15', a mecz o 3 i 1 miejsce 2x10 minut.

6. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny w grupie. O miejscach decyduje bezpośredni pojedynek, różnica bramek na plus, ilość bramek zdobytych oraz tzw. mała tabela. Jeżeli to nie przyniesie rozstrzygnięcia nastąpi konkurs rzutów karnych wg Przepisów w Futsal tj. po 3 rzuty karne, a w przypadku braku rozstrzygnięcia po jednym, aż do skutku. Rzuty karne maja zastosowanie także w meczach półfinałowych i finałowych.

7. Obowiązują kary indywidualne w postaci żółtych i czerwonych kartek. Za otrzymanie dwóch napomnień zawodnik obligatoryjnie pauzuje w drugim meczu, chyba że uiści karę 30 zł. Wtedy ma prawo wziąć udział w następnym meczu. Pieniądze zostaną przekazane na cel charytatywny. Wykluczenia z gry (czerwone kartka) obligatoryjnie skutkują pauzą jednego meczu, chyba że przewinienie ma charakter wysoce niesportowy, obraźliwy, wulgarny, bądź agresywny czy rażący faul. Wtedy o ilość absencji w zawodach decydują sędziowie i organizator w zależności od ich oceny zdarzenia. W sytuacji, gdy zawodnik jest wykluczony gry za tzw. faul taktyczny pozbawiający drużynę przeciwną realnej szansy na zdobycie bramki, jest możliwość wykupu kartki w kwocie 50 zł i może przestąpić do gry.

Środki finansowe uzyskane w wyniku zapłaconych kar zostanę przeznaczone na cel charytatywny.

8. Opiekę medyczną zabezpiecza organizator Mistrzostw.

Wszelkie nieuregulowane sprawy w niniejszym Regulaminie oraz Przepisach Gry w Futsal podlegają ocenie i rozstrzygnięciu Organizatora Mistrzostw.

Organizator Mistrzostw.