PODSUMOWANIE VI OTWARTYCH MISTRZOSTW MIASTA I GMINY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ 2018 ROKU

Już po raz szósty zmagały się drużyny o tytuł mistrza Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański w piłce nożnej halowej, pod patronatem Burmistrza Pana Jacka Michalskiego. W mistrzostwach, o puchar Burmistrza, brało udział 10 zespołów z różnych rejonów Powiatu nowodworskiego, jak i gościnnie drużyny z Gniewu i Cedr Małych. Nie zabrakło obrońcy tytułu z zeszłego roku Centrum Motoryzacyjne T&T. Dużą niespodzianką było brak wicemistrza poprzednich mistrzostw Hemako Sztutowo. Rozpoczęcie Mistrzostw nastąpiło o godzinie 10.00 w miejscowej hali Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy 3 - Maja.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, po pięć zespołów, z których awans uzyskiwało, aż po trzy zespoły z grupy:
Centrum Motoryzacyjne T&T
Wężowiec
MTS
Pearl Export Team
Amator Team Gniew
Szalczewski
Optylux
Ziętary i spółka
Stolmach
Joga Bonito Cedry Małe
Z każdej z grup wyszły trzy pierwsze zespoły, które utworzyły, po losowaniu, dwie, kolejne grupy ćwierćfinałowe, po trzy zespoły.
Centrum Motoryzacyjne T&T
Amator Team Gniew
Wężowiec Motoryzacyjne T
Optylux
Ziętary i spółka
Stolmach
Zespoły rozegrały po trzy mecze ćwierćfinałowe, w wyniku których, po dwa najlepsze zespoły z grupy, przechodziły do półfinału. Utworzyły się następujące pary półfinałowe: Centrum Motoryzacyjne T&T - Stolmach oraz Ziętary i spółka - Optylux. Pierwszy półfinał przyniósł przewidywane zwycięstwo 2:0 obrońcom tytułu. W kolejnym półfinale pewny awans do finału odniósł Optylux 4:0 (w 2016 roku pod nazwą Błękitni Kmiecin zajął III miejsce na podium). Mecz o III miejsce pomiędzy Stolmachem, a Ziętary i spółka przyniósł bardzo wyrównany pojedynek, w którym więcej szczęścia miał ten pierwszy wygrywając 1:0. Finał między Optyluxem i Centrum Motoryzacyjnym T&T przyniósł wiele emocji i o mistrzostwie musiał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych, ponieważ mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2. Nie od dziś wiadomo, że rzuty karne to często loteria, jednak dużo zależy od bramkarzy. Bramkarz Optyluxa Rutkowski Paweł wykazał się wyczuciem i refleksem, broniąc strzał jednego z najlepszych zawodników w historii mistrzostw Mateusza Gruszwskiego, który w ten sposób przesądził o zwycięstwie Optyluxa. Tak więc nowym mistrzem Miasta i Gminy Nowy dwór Gdański na 2018 rok został zespół Optylux.
Klasyfikacja końcowa
Zespołowa:
I Miejsce - Optylux
II Miejsce - Centrum Motoryzacyjne T&T
III Miejsce - Stolmach
IV Miejsce - Ziętary i spółka
P. Fair Play - Stolmach
Indywidualna:
Najlepszy piłkarz - Fila Karol (Stolmach)
Najlepszy bramkarz - Rutkowski Paweł (Optylux)
Najlepszy obrońca - Kruczkowski Marek (Centrum Motoryzacyjne T&T)
Król strzelców - Mateusz Gruszewski (Centrum Motoryzacyjne T&T)
Najstarszy zawodnik - Krycia Krzysztof (Wężowiec)
Najmłodszy zawodnik - Wójcik Gracjan (Wężowiec)
Największy talent mistrzostw - Swiątek Marcin (Optylux)
VI mistrzostwa za nami. Pomimo, że czasem emocje brały górę, sądzę że duch sportu wygrał i o to chodzi w tej całej idei mistrzostw. Utrwalanie zdrowej rywalizacji sportowej we współzawodnictwie drużyn w myśl słów "Ruch jest lekiem". Przełamywanie barier politycznych, kulturowych i obyczajowych poprzez propagowanie sportu jest najlepszą drogą do integracji społecznej. Nic tak nie zbliża ludzi jak sport. Na tym tle następuje także konsolidacja na płaszczyźnie pokoleniowej.
Szczególnie należy podziękować osobie Burmistrza Panu Jackowi Michalskiemu, bez którego mistrzostwa miałyby dużo skromniejszą oprawę. Zostały zakupione medale, puchary i nagrody w postaci statuetek oraz bony na zakupy w sklepie sportowym STYL Sport w Nowym Dworze Gdańskim.
Należy także serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali w trakcie turnieju, a należeli do nich: Brzeziński Ryszard (obsługa techniczna stolika sędziowskiego), Marian Baranowski (oprawa dźwiękowo-muzyczna), Tadeusz Szałkowski (opieka medyczna) oraz sędziowie I ligi futsalu: Krzysztof Zabojszcz i Sebastian Krawczyk.
Organizator Mistrzostw
Aleksander Okoń.