Podsumowanie VII Mistrzostw Miast i Gminy Nowy Dwór Gdański w halowej piłce nożnej.

Już po raz siódmy zmagały się drużyny o tytuł mistrza Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański w piłce nożnej halowej, pod patronatem Burmistrza Pana Jacka Michalskiego. W mistrzostwach, o puchar Burmistrza, brało udział 10 zespołów z różnych rejonów Powiatu nowodworskiego, jak i gościnnie drużyna z Kwidzyna. Rozpoczęcie Mistrzostw nastąpiło o godzinie 10.00 w miejscowej hali Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy 3 - Maja.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, po pięć zespołów, z których awans uzyskiwało, po dwa zespoły z grupy:

KS Tuja

SŁAW-BUD NDG

KS MADY Ostaszewo

YOUNG BOYS NDG

BLACK STARS NDG

Mentor NDG

MC Kebab Kwidzyn

MTS Real Myszewo

HEMAKO Sztutowo

KPP NDG

Zespoły rozegrały po cztery mecze grupowe w wyniku, których, po dwa najlepsze zespoły z grupy, przechodziły do półfinału. Pewną niespodzianką było odpadnięcie w grupie B, zwanej "grupą śmierci", wielokrotnego Mistrza ŻHLPN oraz Miasta i Gminy Hemako Sztutowo.

Utworzyły się następujące pary półfinałowe: KS Tuja - Mentor oraz MC Kebab - SŁAW-BUD. Pierwszy półfinał przyniósł przewidywane zwycięstwo Mentorowi 4:0. W kolejnym półfinale pewny awans do finału odniósł MC Kebab 4:1, w sytuacji wykluczenia dwóch zawodników SŁAW - BUDU. Mecz o III miejsce pomiędzy SŁAW-BUD - KS Tuja przebiegał pod dyktando tych drugich, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo 2:1. Finał pomiędzy Mentorem i MC Kebab przyniósł wiele emocji i o mistrzostwie musiał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych, ponieważ mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2. Nie od dziś wiadomo, że rzuty karne to często loteria, jednak dużo zależy od bramkarzy. Bramkarz Mentora Bartosz Gruszewski wykazał się wyczuciem i refleksem, broniąc strzał jednego z przeciwników, który w ten sposób przesądził o zwycięstwie Mentora 3:2. Tak więc nowym mistrzem Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański na 2019 rok został zespół Mentor Nowy Dwór Gdański.

Klasyfikacja końcowa

Zespołowa:

I Miejsce - Mentor NDG w składzie: Bartłomiej Gruszewski, Patryk Smarż, Gracjan Smarż, Mateusz Gruszewski, Kruczkowski Marek, Kiełczyński Patryk, Głowacki Julian.

II Miejsce - MC Kebab Kwidzyn w składzie: Patryk Szramka, Przemysław Maluchnik, Marcel Maluchnik, Krzysztof Czyrson, Sebastian Krysiński, Łukasz Olszewski, Adrian Gwóźdź, Wilma Adrian, Krzysztof Warpas.

III Miejsce - KS Tuja w składzie: Cybulka Sebastian, Zelant Henryk, Wilczyński Sebastian, Mularczyk Jakub, Mateusz Suchomski, Mateusz Niemyjski, Tomasz Wójcik, Domagała Dominik, Zygarowski Michał.

IV Miejsce - SŁAW-BUD NDG

P. Fair Play - KS Tuja

Indywidualna:

Najlepszy piłkarz - Sebastian Krysiński (MC Kebab Kwidzyn)

Najlepszy bramkarz - Gruszewski Bartosz (Mentor)

Najlepszy obrońca - Kruczkowski Marek (Mentor)

Król strzelców - Mateusz Gruszewski (Mentor)

Najstarszy zawodnik - Zelant Henryk (KS Tuja)

Najmłodszy zawodnik - Maluchnik Marcel (MC Kebab Kwidzyn)

Największy talent mistrzostw - Niemyjski Mateusz (KS Tuja)

VII mistrzostwa za nami. Pomimo, że czasem emocje brały górę, sądzę że duch sportu wygrał i o to chodzi w idei sportu. Utrwalanie zdrowej rywalizacji sportowej we współzawodnictwie drużyn w myśl słów "RUCH JEST LEKIEM". Także przełamywanie barier politycznych, kulturowych i obyczajowych poprzez propagowanie sportu jest najlepszą drogą do integracji społecznej. Sądzę, że nic tak nie zbliża ludzi jak sport. Na tym tle następuje także konsolidacja na płaszczyźnie pokoleniowej.

Szczególnie należy podziękować osobie Burmistrza Panu Jackowi Michalskiemu, bez którego mistrzostwa miałyby dużo skromniejszą oprawę. Zostały zakupione medale i nagrody w postaci statuetek oraz bony na zakupy w sklepie sportowym STYL Sport w Nowym Dworze Gdańskim.

Należy także serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali w trakcie turnieju, a należeli do nich: Brzeziński Ryszard (obsługa techniczna stolika sędziowskiego), Marian Baranowski (oprawa dźwiękowo-muzyczna), Tadeusz Szałkowski (opieka medyczna) oraz sędzia I ligi futsalu: Krzysztof Zabojszcz oraz moja osoba.

Organizator Mistrzostw

Aleksander Okoń.